Biały Kieł

2019-12-06
10:35
CANAL+

film animowany
Francja, Luksemburg, USA 2018  

Biały Kieł jest rezolutnym szczeniakiem, który stanowi mieszankę psa i wilka. Po rodzicach odziedziczył najlepsze cechy obu gatunków. Malec szybko uczy się, jak przetrwać na mroźnych, wrogich terenach dzikiej Alaski. Pewnego dnia odłącza się on od rodziny, by zaspokoić swoją ciekawość. Od tej pory zagubiony oraz samotny zwierzak jest zdany wyłącznie na siebie. Wkrótce z pomocą przychodzi mu wódz indiańskiego plemienia, Szary Bóbr, który przygarnia go do swojej wioski. Biały Kieł dorasta w nowym środowisku i stara się współpracować z innymi stworzeniami oraz członkami wspólnoty. Jest wykorzystywany do psich zaprzęgów. Wskutek nieprzewidzianych zdarzeń, trafia jednak do okrutnego i chciwego właściciela, Smitha, który widzi w nim łatwy zarobek. Pupil staje się uczestnikiem psich walk. Z opresji kolejny raz ratują go ludzie o dobrym sercu, szlachetny szeryf oraz jego żona. Liczne przygody uświadamiają wilczkowi jego prawdziwą naturę, pomagają opanować wrodzony instynkt i dają ważną lekcję na całe życie. Obraz jest pierwszą animowaną adaptacją opartą na ponadczasowej powieści Jacka Londona z 1906 roku, którą przetłumaczono na 89 języków. W polskiej wersji językowej głosu postaciom użyczyli m.in. Michał Żebrowski, Sławomir Pacek, Jakub Wieczorek, Kamil Kula i Klementyna Umer.

Program przeznaczony dla widzów od lat 7.
Czas trwania: 1 h 25 min
Reżyseria: Alexandre Espigares,
 

Poprzedni i następny program na kanale CANAL+.


<< 10:05 - Aktualności filmowe+

CANAL+
2019-12-06 (piątek) 10:05

Aktualności filmowe+

Program poświęcony najważniejszym i najszerzej omawianym wydarzeniom ze świata filmu. Weronika Wawrzkowicz rozmawia z zaproszonymi gośćmi o premierach kinowych, trendach w światowej i polskiej kinematografii oraz z uwagą przygląda się rodzimemu rynkowi, wyłapując obiecujące debiuty, odważne projekty i oryginalne wizje.

12:05 - Hollywood Buzz >>

CANAL+
2019-12-06 (piątek) 12:05

Hollywood Buzz

W programie nowości kinowe, relacje z planów zdjęciowych oraz ciekawostki związanych z gwiazdami srebrnego ekranu. O pracy nad najnowszymi hollywoodzkimi produkcjami opowiadają ich twórcy - znani reżyserzy i aktorzy. Autorzy magazynu przedstawiają również zwiastuny filmów wchodzących na ekrany kin.Polecamy

     
HBO2
2020-01-20
4:05
Casanova - komedia romantyczna
6 / 10
Wenecja, 1753 rok. Słynny uwodziciel Giacomo Casanova spotyka piękną Francescę Bruni, w której się zakochuje. Tymczasem do miasta przybywa wysłannik Świętej Inkwizycji,...
POLSAT
2020-01-20
22:50
3 / 10
Ekspedycja miliardera Weylanda odkrywa piramidę obcych na Antarktyce. Wkrótce zjawiają się tam gotowi do walki Predatorzy.
FilmBox Extra HD
2020-01-20
1:50
5 / 10
Kiedy umiera głowa rodziny kanibali, jego żona i dzieci muszą radzić sobie sami. Jego obowiązki przejmują Alfredo i Julián.